Yemek Menüsü
Haberler > Sevinç Birey ve Eğitim Analizi ile Kendini Keşfet, Geleceğine Yön Ver!

SEVİNÇ BİREY VE EĞİTİM ANALİZİ İLE KENDİNİ KEŞFET, GELECEĞİNE YÖN VER!

Kendini Keşfet, Geleceğine Yön Ver Sevinç Koleji bu yıl geliştirdiği rehberlik envanterleri ile ortaokul öğrencilerine yepyeni bir hizmet sunuyor…Sevinç Koleji Ataşehir, Beylikdüzü ve Bahçeşehir kampüslerinde ortaokul öğrencilerine ücretsiz olarak uyguladığı analizlerin raporuna göre, öğrencilerin geleceğe daha bilinçli adımlar atmasını sağlıyor.

Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak uygulanan Sevinç Birey ve Eğitim Analizi’yle de öğrencinin kişilik özellikleri, öğrenme türü ve baskın zeka alanı gibi akademik hayatındaki başarısında çok etkili olan alanlar ölçülüyor. Bu analiz sonunda öğrencinin güçlü yönleri ve gelişime açık yönleri hakkında çok detaylı bilgi veriliyor. Bu rapor doğrultusunda, Sevinç Koleji’nin akademik danışmanlık ve rehberlik biriminde yer alan uzman eğitmenleri tarafından öğrenciye özel akademik program oluşturularak, eğitim hayatı ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Ortaokul öğrencilerine uygulanan bu özel analiz çalışmasına katılmak için Sevinç Koleji'nden telefon ile ya da internet üzerinden form doldurarak okuldan randevu alınması gerekiyor. Analize katılan öğrenciler, değerlendirme raporları sonucunda kendileri hakkındaki farkındalıklarının arttığını ve gelecekleri için yaptıkları planlarda aldıkları geri bildirimler doğrultusunda değişiklikler yaptıklarını paylaşıyorlar.