Yemek Menüsü
Haberler > Meslekleri Yaşayarak Öğreniyoruz

MESLEKLERİ YAŞAYARAK ÖĞRENİYORUZ

21. yüzyıl becerileriyle donatılmış ve yaparak / yaşayarak öğrenme eğitim modelini benimsemiş Sevinç Koleji Etiler Kampüsü olarak uyguladığımız “Meslekleri Yaşayarak Öğreniyorum Deneyim Programı” ile öğrencilerimizin hayata bir adım önde başlamalarını sağlıyoruz. Kids Economy (ilkokul) / Youth Economy (ortaokul), Career Steps (lise) programları ile öğrencilerimize ekonomiyi tanıtma, mesleki farkındalık uyandırma ve öğrencilerimizi girişimciliğe teşvik etme amacı güdüyoruz.

 Bugün dünyadaki genç girişimcilerin yaş ortalamasının on beş olduğu düşünüldüğünde, Sevinç Okulları olarak öğrencilerimize ne kadar önemli bir deneyim yaşattığımızı görüyor ve mutlu oluyoruz. Yaşanan meslek deneyimlerinin, öğrencilerimizin bir üst kademeye geçişte girdikleri ulusal sınavlara hazırlanma sürecinde büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu gözlemliyoruz."Meslekleri Yaşayarak Öğreniyorum’’ programımız, içinde birbirinden farklı alanlarda birçok mesleği barındıran bir farkındalık programıdır. Deneyimlerimize ilk olarak 28, 29 ve 30 Kasım tarihlerinde avukatlık  ve hakimlik meslekleri ile başlıyoruz.

Bu bağlamda gerçekleştirilen “Avukatlık Mesleği Tanıma” deneyiminde öğrencilerimize avukatılık mesleği hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır.

Bu etkinliğimizde, kurum olarak avukatlık mesleği ile ilgili bilgi ve kazanımları yerinde hem gözlemleyerek hem de araştırarak öğrenme becerilerini kazandırmayı hedefledik.