Yemek Menüsü
Haberler > Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık 10 Kasım Töreni

SEVİNÇ KOLEJİ ÜMRANİYE ÇAMLIK 10 KASIM TÖRENİ

Sevinç Eğitim Kurumları olarak, her 10 Kasım'ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz üzüntüye karşın, anlam ve önem bakımından çok büyük bir gün olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle bugün öğrenci, öğretmen ve velilerimizle bir araya geldik ve Atamızı ölümünün 77. Yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle andık. Bizlere emanet ettiği cumhuriyetimize ve ilkelerine sonsuza dek sahip çıkacağımıza bir kez daha söz verdik.

M. Kemal Atatürk vatanına ve ulusuna yüce duygularla bağlı, vatan savunmasını her şeyin üzerinde tutan, millet sevgisi tutku derecesinde olan, yaşarken ve öldükten sonra da maddi ve manevi tüm varlığını milletine adayan bir devlet adamı ve komutandı. Onun en büyük ideali; Türk milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi. Ülkesinin çağdaş, uygar, bağımsız ve özgür olması onun için bir yaşam davası idi.

Sevinç Eğitim Kurumları olarak, “10 Kasımlar milletçe tuttuğumuz yasa rağmen, Atatürk'ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak içselleştirilmesi gereken günler olmalıdır” diyor, Onu her zamankinden daha iyi anlıyor, düşüncelerinden daha çok yararlanıyor, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabiliriz diye düşünüyor ve bu konuda kararlı adımlarla ilerliyoruz.