Yemek Menüsü
Haberler > Sevinç Koleji Veli Maker Atölyeleri

SEVİNÇ KOLEJİ VELİ MAKER ATÖLYELERİ

ONLINE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Oyun Programlama Atölyesi
Kendi oyununuzu yaratmaya hazır mısınız ?
Öğrencilerimize, programlamanın yanında problem çözme, storytelling oluşturma, algoritmik ve 3 boyutlu düşünme, hayal gücünü kullanarak farklı fikirler bulma becerilerini geliştirdiğimiz bu programda sizler de kendi oyunlarınızı tasarlayabilirsiniz.
Oyun programlama atölyemizde sizleri oyun oynayarak kendi oyununuzu oluşturabileceğiniz uygulamalar ile tanıştırıyoruz. Sizlere, Microsoft tarafından geliştirilmiş Kodu Game Lab programını kullanarak kendi oyununuzu geliştirebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve yaptıklarınızı paylaşabileceğiniz bir dünya sunacağız.

 

Kodlama Atölyesi
Öğrencilerimizi kodlama ile tanıştırdığımız, algoritma kavramını, eleştirisel düşünme becerilerini kazandırdığımız MIT tarafından geliştirilmiş bir web tabanlı programlama dili Scracth ile sizleri de tanıştıracağız.
Kodlama atölyemiz ile sizlere oyun ve animasyonların programa dili ile nasıl oluşturulduğunu sunacağız.

 

Arduino ile Elektronik Atölyesi
Okullarımızda, Arduino ile elektronik programımız ile elektronik ve yazılım seven öğrencilerimize hayallerindeki projeleri hayata geçirmelerini sağlıyoruz.
Arduino İle Elektronik Atölye çalışmamızda siz değerli velilerimize, temel elektronik bilgisi, örnek arduino proje sunumları, bilgisayar bağlantısı ve kodlama ortamından yararlanarak nasıl proje oluşturulacağını sunacağız.

 

3D Ürün Tasarım Atölyesi
Sevinç Koleji olarak öğrencilerimize 3 Boyutlu düşünme ve düşündüklerini gerçeğe dönüştürme imkanı sunmaktayız.
3D Ürün Tasarım Atölyemizde, yaptığımız çalışmalarımızı sizlere sunmayı ve beraber ürün tasarlayarak 3Boyutlu çıktı almayı hedeflemekteyiz. Tinkercad 3D Tasarım programında yapacağımız ürünleri 3D Printer yardımı ile çıktı alarak düşlediğimiz ürünleri üretebileceğimiz bu atölye çalışmamıza sizleri bekliyoruz.

 

Lego Robotik ve Kodlama Atölyesi
Sevinç Koleji olarak öğrencilerimizi yarının dünyasına bugünden hazırlıyor, dünyanın her yerinde başarıya ulaşabilecek ve farklılık yaratan bireyleri, 21. yüzyıl becerini destekleyen, yaratıcılık, inovasyon ve problem çözme becerilerini geliştiren Lego Robotik Programlarımız ile yetiştiriyoruz.
Siz değerli velilerimiz ile Lego Robotik ve Kodlama Atölyemizde, WEDO 2.0 ve EV3 MINDSTROM setlerimiz ile tanıştırarak robotik ve kodlama alanında yaptığımız çalışmaları sunacağız.