Yemek Menüsü
Haberler > Yılın En Büyük Sosyal Sorumluluk Projesi; "İyilik Karnavalını" Gerçekleştirdik

YILIN EN BÜYÜK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ; "İYİLİK KARNAVALINI" GERÇEKLEŞTİRDİK

Sevinç Koleji olarak, 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle Yetenek Haritası ile öğrencilerimizin baskın olduğu yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmiş; anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizin gelişimlerini sağlamak adına Anaokulu ve İlkokul kademelerimizde Yetenek ve İlgi Akademisi derslerimizi uygulamaya başlamıştık. Üç aylık süre zarfında, öğrencilerimiz ilgi ve yetenekleri doğrultusunda keyifli çalışmalar yaparak gelişim sağladılar ve öne çıkan 21.yüzyıl becerileri olan İnovasyon ve Girişimcilik, Yaşam ve Mesleki Beceri, Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme, İletişim ve İşbirliği, Bilgi Medya ve Teknoloji Kullanımı gibi pek çok alanda kazanımlar elde ettiler. Aralık ayının son haftasında Sevinç Koleji Bahçeşehir, Sevinç Koleji Beylikdüzü, Sevinç Koleji Çekmeköy, Sevinç Koleji Etiler, Sevinç Koleji Ümraniye Çamlık kampüslerimizde gerçekleştirdiğimiz İyilik Karnavalında tüm çalışmaları sergilediler ve ürünleri satışa sundular.

Öğrencilerimizin bu ürünlerden elde ettikleri gelir, bu hafta (8 Ocak haftası) okullarımızda planlanan STK Günü etkinliği ile Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları’na bağışlanacaktır. Öğrencilerimiz iş birliği yaptığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Koruncuk Vakfı, WWF, Bilim Kahramanları Derneği, Türkiye Down Sendromu Derneği, Türkiye Kanserli Çocuklar Vakfı’ndan sertifikalarını alacaklardır. 

Sevinç Koleji olarak öğrencilerimizin her yönüyle gelişmiş ve hayata birkaç adım önde başlayan bireyler olarak yetişmeleri için anaokulundan liseye; kendilerini bilişsel, fiziksel, sosyal, kültürel anlamda geliştirecekleri ve sertifika elde edecekleri nitelikli projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.