Yemek Menüsü
Sevinçliyiz > Genel Bilgilendirme
SEVİNÇLİYİZ
GENEL BİLGİLENDİRME

     Okulumuzda sunduğumuz eğitimde basılı yayınların yanı sıra dijital üyelikler, mobil uygulamalar, karekod ve uzaktan eğitim portallarını kullanıyoruz. Geleneksel eğitim süreçleri devam ederken,  tüm bu eğitim teknolojileri sayesinde öğrencilerimizin çok daha kolay, kalıcı ve eğlenerek öğrenmesini amaçlıyoruz. Ayrıca öğrenmeyi sadece okulda değil, okul dışında serviste, evde, seyahatte de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

     Sevinç Koleji’nde kullanılan interaktif eğitim içerikleri ile sizleri bilgilendirmek isteriz.

DİJİTAL ÜYELİKLER
Morpa,Vitamin, Mind Lab gibi eğitim içerikli web portallarından, ilgili ders ve sınıf seviyesine uygun Dijital Üyelikler seçilmiştir. Bu içerikler sınıf içinde derste kullanılmaktadır ve ev ödevlerinin bir kısmı çoğu zaman dijital üyeliklerden verilmektedir. Öğrencilerimize dijital üyeliklerin kullanıcı adı-şifresi verilmiş olup veli cep telefonlarına dijital üyelikle ilgili SMS gönderimi yapılmıştır.

VOOXE DES UYGULAMASI
Öğrencilere verilen basılı yayınların (Meb Yayınları, Sevinç Yayınları) dijitalleri Vooxe DES mobil uygulamasında yer almaktadır. İçeriğinde, konu anlatımları ve interaktif test ile sınavlar yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, sınıflardaki etkileşimli tahtada kurulu olan bu uygulama üzerinden ders işlemektedir. Vooxe DES uygulaması öğrencilerimize de sunulmaktadır ve ücretsiz olarak bir cihaza yüklemeleri sağlanmaktadır. Bu imkan sayesinde öğrenciler kullandıkları tüm kitaplara, test ve sınavlara Vooxe DES’i kurdukları cihazdan, internet bağlantısı gerektirmeksizin erişebilir. Detaylı bilgi ilerleyen sayfada ve web sitemizde yer almaktadır. 

EDUCASTEP UZAKTAN EĞİTİM PORTALI
www.educastep.com adresinde Sevinç Eğitim Kurumları’nın Uzaktan Eğitim Portal bulunur.  EducaStep, video içeriklerinden ve sanal sınav uygulamasından oluşmaktadır. Öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğumuz bu portala 7 gün 24 saat internet bağlantısı olan Windows ve Android işletim sistemli cihazlardan erişebilirsiniz. Detaylı bilgi ilerleyen sayfada ve web sitemizde yer almaktadır. 

KAREKOD
Sevinç Yayınları’nın deneme sınavlarında karekodlara yer verilmektedir. Karekodlarda ilgili sorunun çözüm videosu yer almaktadır. Cep telefonunuza veya mobil cihazınıza NeoReader, Tag App vb. Karekod Okuma uygulaması indirip karekodu kameranıza okutabilirsiniz. Videoyu izlemeniz için cihazınızın internet bağlantısı olmalıdır. Deneme sınavında yer alan karekodlar, sınav uygulaması sona erdikten ve ölçme-değerlendirme yapıldıktan sonra yayına sunulmaktadır.

K12NET ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ:
DENEME SINAVI SONUÇLARI VE SORU ÇÖZÜM VİDEOLARI 

Deneme sınavları, Sevinç Eğitim Kurumları’nın merkezi ölçme-değerlendirme birimi tarafından değerlendirilmektedir. Sevinç Eğitim Kurumları’nda ilgili seviyede eğitim gören tüm öğrencilerin sınav sonuçları genel merkezde birleştirilmektedir ve öğrencinin karnesiyle beraber genel sıralaması ve okul sıralaması hesaplanmaktadır.
Sınav değerlendirmesi sona erdiğinde, veli cep telefonuna SMS gönderimi yapılmakta ve öğrencinin sınav sonucu özet olarak bildirilmektedir. Velimiz, SMSte yer alan sınav sonucunu detaylı olarak incelemek isterse ve soruların çözüm videolarına erişmek isterse K12net İletişim Portalına giriş yapabilir. K12net Öğrenci Bilgi Sistemi’ne web sitemizde yer alan Dijital Sistemler – K12net Öğrenci Bilgi Sistemi başlığını tıklayarak erişebilirsiniz ve size verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. İlgili sınavın cevap anahtarına, sorularına, soru çözüm videolarına, öğrencinizin karnesine, puanına ve kazanım analizine ulaşabilirsiniz. Sınavın uygulandığı günden bir gün sonra,  detaylı karne ve kazanım analizi öğrenciye basılı olarak verilmektedir. Deneme sınavı kitapçığında yer alan karekodlardaki videolar yayına sunulmaktadır. 


Sizlere ilettiğimiz eğitim teknolojilerinin kurulumu veya kullanımı hakkında sorun, soru veya öneriniz olursa, destek@sevinc.k12.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. En fazla 24 saat içinde size geri dönüş yapılacaktır.

Sevinç Koleji Eğitim Teknolojileri

•    Video içeriklerinden ve interaktif sınav uygulamasından oluşan EducaStep, www.educastep.com adresinde yer almaktadır.

•    Videolar Sevinç Eğitim Kurumları’nın öğretmenleri tarafından hazırlanmaktadır. İçerikler Sevinç Yayınları’na aittir.

•    1,2,3,4.sınıf öğrencilerimiz e-Sınav kısmındaki İnteraktif Sınav uygulamasından faydalanarak, Sevinç Yayınlarında yer alan deneme sınavlarını interaktif olarak çözebilir, anında detaylı ölçme-değerlendirme sonucuna ulaşabilir.Sistem ölçme-değerlendirme sonucunda detaylı karne, cevap anahtarı, puan, kazanım analizi sunmaktadır.

•    İnteraktif sınav sonunda, tüm soruların Çözüm Videolarını izleyerek ilgili sorunun nasıl çözülmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

•    Web sitesinde yer alan tanıtım videosunu seyrederek, EducaStep’in kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

•    Vooxe DES uygulaması, tüm işletim sistemleriyle (Android, IOS, Windows) uyumlu çalışan mobil cihaz uygulamasıdır. 

•    Öğrencimiz bu uygulamayı sahip olduğu tablet pc, laptop, masaüstü pc gibi bir cihazına yükleme hakkına sahiptir. Önerimiz bu uygulamanın tablet pc gibi dokunmatik ekranlı bir cihaza kurulmasıdır. 

•    www.sevinckoleji.com adresinde yer alan Dijital Sistemler ve Vooxe DES alt başlığına erişerek ve kullanacağınız işletim sistemine uygun olan linki tıklayarak, cihazınıza Vooxe DES uygulamasını indirebilirsiniz.

•    Uygulamayı indirirken ve uygulamayı cihaza kurarken, cihazınızın internete bağlı olması gerekmektedir.

•    Velilerimizin cep telefonuna SMS olarak Vooxe DES Aktivasyon Kodu gönderilecektir. Veli cep telefonuna SMS olarak gönderilen Aktivasyon Kodunuzu, Vooxe DES uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra açtığınızda karşınıza gelen Aktivasyon Kodu ekranına girmenizi rica ederiz.

•    Vooxe DES uygulaması içinde öğrencinin okuduğu sınıfa ait ders içerikleri ve sınavlar yer almaktadır. 

•    Aktivasyon kodunu açılış ekranına girdiğinizde cihazınıza ders içerikleri otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır. İçeriklerin yüklenmesi zaman alabilir. İçeriklerin yüklenme süresi internet bağlantınızın hızına da bağlıdır.  
UYARI: Aktivasyon kodu sadece bir cihaz için geçerlidir. Vooxe DES uygulamasını ikinci bir cihaza kurup aynı aktivasyon kodunu girdiğinizde, her iki cihazdaki uygulamada kilitlenir.

•    Kurulum sona erdikten sonra uygulamayı online veya offline kullanabilirsiniz. Ancak hafta sonu ödevleri her Cuma günü uygulamaya gönderildiğinden Cumartesi sabahı cihazınızı internete bağlamanızı ve Vooxe DES uygulamasını açmanızı öneririz.

•    Vooxe DES uygulamasının Kitaplık kısmında yer alan  içerikler, basılı yayınların birebir aynısıdır. İçeriklerin bir çoğu dijital içerik olup, bazı etkinlikler ve tüm test ile sınavlar interaktifleştirilmiştir. MEB ve dışarıdan alınan kaynaklar PDF şeklinde, Sevinç Yayınları içerikleri ise interaktif şekilde sunumkatadır.

•    İnteraktif sınavların sonucunda ölçme-değerlendirme bilgisine ulaşabilirsiniz. Karnede sınavın puanı, cevap anahtarı ve kazanım analizi yer almaktadır. Böylelikle soruların doğru cevabını görebilir ve öğrencinin zayıf olduğu kazanım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve cihazınız internete bağlı ise her sorunun soru çözüm videosunu izleyerek soruların nasıl çözüldüğünü öğrenebilirsiniz.

•    Uygulamada yer alan içeriklerin üzerine not alabilirsiniz. Alınan notlar otomatik olarak cihazınıza kaydolur. Cihazınız internete bağlandığında, o güne kadar alınan tüm notlar bulut sunucuya kayıt olacaktır. Böylelikle ileride cihaz değiştirmek istediğinizde veya mevcut cihazınız kırıldığında  veya bozulduğunda ve siz yeni bir cihaz kullanmaya başladığınızda, tüm içeriklerle beraber en son internete bağlandığınız güne kadar aldığınız tüm notlar geri gelecektir.

•    Web sitemizde Dijital Sistemler- Vooxe DES başlığında yer alan Tanıtım Videosunu seyrederek uygulamayı nasıl kullanacağınızı tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Pratik kullanım kılavuzu ise son sayfada yer almaktadır.   

•    Bu uygulamayı kullanmak zorunlu değildir. Uygulamanın içeriğinde yer alan içerikler basılı yayınlarla aynı içeriğe sahiptir ve sınıflardaki tahtalarda gösterilmektedir.  Arzu eden öğrencilerimiz bu uygulamayı diledikleri bir cihaza kullanabilirler. Uygulamayı evde, seyahatte vb. yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.