BEDEN EĞİTİMİ 

Sevinç Koleji Beden Eğitimi bölümü olarak temel hedefimiz, evrensel değerler ışığında, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Mili değerlerin anlam ve önemini kavramış, sportif faaliyetlerini Fair-Play anlayışı doğrultusunda sağlamaya çalışan, Beden Eğitimi derslerine istekle katılmayı seçen ve hayat boyu kullanabilecekleri spor becerileri kazanmış öğrenciler yetiştirmektir.  

Her seviyedeki öğrencimiz için Yetenek Haritası testi uygulandıktan sonra ilgili branşta yetenekli oldukları keşfedilen öğrencilerimiz; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Yetenek ve İlgi Akademisine, Ortaokul ve Lise kademelerinde Kulüplerde ilgili branşlara yönlendirilir.     

Öğrencilerimiz okullarımızda yetenek ve ilgilerine göre futbol, basketbol, voleybol, hentbol, yüzme, jimnastik, atletizm, masa tenisi, bale branşlarında eğitim görmektedir.  

Öğrencilerimiz, Milli Bayramlarımızda ve yıl sonu gösterilerinde izleyicilerin karşına çıkarak Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz, aldıkları ödüllerle Kurumumuzu gururlandırırlar.   

Kayıt Bilgi Formu
close slider