GÖRSEL SANATLAR 

Sevinç Koleji Görsel Sanatlar bölümü olarak temel hedefimiz, öğrencilerimizin hayal gücünü kullanarak, duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri, Dünya’da ve Türkiye’de kabul görmüş sanatçıları ve eserleri tanımaları, değer vermeleri ve sanata karşı duyarlı olmalarıdır. Geleneksel ve çağdaş malzemeler kullanılarak, gerekli teknik bilgi, beceri ve uygulamaya yönelik, iki boyutlu, üç boyutlu çalışmalar, sanat eseri inceleme ve yorumlama çalışmaları okullarımızdaki tam donanımlı resim atölyelerimizde gerçekleştirilir.

Her seviyedeki öğrencimiz için Yetenek Haritası testi uygulandıktan sonra görsel sanatlar alanında yetenekli oldukları keşfedilen öğrencilerimiz; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Yetenek ve İlgi Akademisine, Ortaokul ve Lise kademelerinde Kulüplerde ilgili branşlara yönlendirilir.     

Tüm bu çalışmalar sonrasında ortaya çıkan ürünler, her yıl Aralık ayında gerçekleştirilen İyilik Karnavalında öğrencilerimiz tarafından satışa sunularak, STK’lara bağış yapılır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz, aldıkları ödüllerle Kurumumuzu gururlandırırlar. 

Kayıt Bilgi Formu
close slider