EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

SEVİNÇ EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ VE SİSTEMLERİ

Sevinç Koleji olarak öğrencilerimizi hızla değişen dünyaya ve gelişen teknolojilere uyum sağlayarak yetiştirmek amacıyla eğitim teknolojileri alanında değişimleri uzman kadromuz ile takip ediyor, değerlendiriyor ve en etkin sistemleri eğitimimize entegre ediyoruz. Öğretmen, öğrenci ve veli iletişiminde günümüz teknolojilerini etkin olarak kullanıyoruz. 

Kesintisiz eğitim misyonumuz ile eğitim teknolojileri alanında sunduğumuz hizmetler sayesinde geleneksel eğitimin yanı sıra öğrencilerimiz istedikleri ders içeriklerine her an her yerde erişim sağlamaktadır. Öğrencilerimizin; bilişsel, duygusal ve sosyal becerilerini güçlendirmeyi, onlara öğrenmeyi öğretmeyi ve 21. yüzyıl becerilerini en etkin yöntemlerle aktarmayı amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizi yarının dünyasına hazırlarken sunduğumuz eğitim hizmeti ile teknolojiyi sadece kullanan bireyler değil, sorgulayan, bilgiyi anlamdırarak tekrar biçimlendiren, üreten bireyler yetiştiriyoruz. 

SEVİNÇ YAYINLARI MOBİL UYGULAMADA

Akıllı tahtalar ile sunduğumuz zengin içerikler ile daha hızlı ve kalıcı öğrenme sağlıyoruz. Sevinç Yayınları içerisine eklenen animasyon, simülasyon, video, ses ve diğer multimedyalar ile zenginleştirdik. Test, sınav ve değerlendirmelerimizi interaktif platforma taşıdık. Mobil uygulama platformuna taşıdığımız Sevinç Yayınlarını tüm öğrencilerimizin kullanımına sunuyoruz. Öğrencilerimizin istedikleri anda, istedikleri yerde, istedikleri cihazdan interaktif Sevinç Yayınlarına ulaşmalarını sağlıyoruz.

İNTERAKTİF VE DİJİTAL SEVİNÇ YAYINLARI

Öğrencilerimizin e-kitaplarımızı işletim sistemi fark etmeksizin tablet, laptop, masaüstü bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazlarına yüklemesini ve üzerine not alarak tüm çalışmaları mobil olarak sürdürmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, internet bağlantısı olmaksızın e-kitapları üzerinde çalışıyor.  Öğrencilerimizin interaktif test ve sınavları mobil uygulamada çözdüğü anda karne, cevap anahtarı ve kazanım analizine ulaşmasını, soru çözüm videosunu da o anda izleyebilmesini sağlıyoruz. 

KAREKOD İLE VİDEOLARA HIZLI ERİŞİM

Sevinç Yayınları tarafından hazırlanan Aktif Kitaplar, Soru Bankaları, Konu Anlatım Föyleri, yaprak testleri ve uygulanan tüm deneme sınavlarında bulunan Karekod uygulaması ile öğrencilerimizin istedikleri her an konu anlatım video ve soru çözüm videolarına ulaşmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimiz karekod uygulaması ile zamandan kazanarak mekan fark etmeksizin öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyor. 

3D İÇERİKLERLE KALICI ÖĞRENME

3D Boyutlu içeriklerimiz ile öğrencilerimize soyut kavramların somutlaştırılmasında yardımcı oluyor, üç boyutlu düşünme becerisini geliştirmelerini ve derslerin günlük hayatla ilişkilendirilerek daha kolay kavramasını sağlıyoruz. Öğrencilerimiz şimdiden geleceğin eğitim sistemi olarak ön görülen 3D içeriklerle; okuyarak, dinleyerek, duyarak, görerek, eğlenerek ve her şeyden önemlisi hissederek öğreniyor. Fen Bilimleri ağırlıklı olmak üzere, Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerimizde de 3D içeriklerimizden yararlanıyoruz.  

MAKER TEKNOLOJİ FABRİKASI

Sevinç Koleji olarak dünyada yenilikleri takip ederek, uyguluyor, öğrencilerimizi Maker Atölyeleri ile buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz Maker Teknoloji Fabrikasında robotlar, büstler, uçaklar, 3D tasarımlar, arabalar ve hayal ettikleri tüm ürünleri hayata geçiriyor; bilgisayar, teknoloji ve mühendislik gibi alanlarla tanışıyorlar. Anaokulu kademesinde yaş grubuna özel hazırladığımız programlar ile öğrencilerimizin robotik, kodlama gibi çeşitli alanlarda Maker kültürünün temelini öğrenmesini sağlıyoruz.

STEM

STEM; bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanlarını birlikte kullanılması ile öğrencilere üretim odaklı eğitim imkanı sunuyor. Sevinç Koleji olarak STEM uygulamalarımız ile anaokulu seviyesinde, farklı disiplinleri birleştirerek öğrencilerimize hayal ettikleri projeleri ürüne dönüştürme becerisi kazandırıyor, tasarım odaklı düşünme,  yaratıcılık, inovasyon gibi 21. Yüzyıl becerilerini de edindiriyoruz.

Teoride edinilen bilgileri uygulamaya geçirme imkanı sunan STEM programımız, öğrencilerimizin merak ederek, sorgulayarak, deneyimleyerek oluşturdukları projeler ile hedeflediğimiz kazanımları kalıcı olarak öğrenmelerini sağlıyor. Günlük yaşamlarında yaratıcı çözümler sunabilen, üretimi alışkanlık edinmiş bireyler yetiştirmek amacı ile sunduğumuz STEM programı ile öğrencilerimizin günümüz ve gelecek problemlerine çözüm arayan birçok proje geliştirmelerine imkan tanıyoruz.

LEGO ROBOTİK

Sevinç Koleji olarak öğrencilerimizi yarının dünyasına bugünden hazırlıyor, dünyanın her yerinde başarıya ulaşabilecek ve farklılık yaratacak bireyleri, 21. yüzyıl becerilerini destekleyen, yaratıcılık, inovasyon ve problem çözme becerilerini geliştiren Lego Robotik eğitimi  ile yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz anaokulu seviyesinde başladıkları Lego Robotik çalışmalarına ilkokul, ortaokul ve lisede ileri seviyede hazırlanan müfredatlar doğrultusunda devam ediyor. Lego Robotik çalışmaları ile öğrencilerimiz mantıksal, analitik ve eleştirel düşünme becerileri gibi üst bilişsel beceriler kazanırken sorunu anlamak, incelemek, sonuç çıkararak bilgiyi yeni durumlara uyarlama gibi problem çözme becerileri de geliştiriyor.  Sevinç Koleji öğrencilerimiz kademelere göre Lego Robotik eğitiminde;  Story Starters, XL Lego Duplo Tuğla Seti, Toplum İnsanları ve Masal Kahramanları Minifigür, Deneysel Tüpler, WeDo, Basit ve Motorlu Makineler, Mindstorm EV3 isimli setleri kullanıyorlar. 

Öğrencilerimiz her yıl düzenlenen First Lego League (FLL) Turnuvalarına katılarak, turnuva değerlerine uygun kazanımlar elde ediyorlar.  

KODLAMA

Teknoloji tüketiminden teknoloji üretimine geçmeleri için öğrencilerimizi kodlama programı ile tanıştırıyor ve geleceğin bilim dünyasına yön verecek olan kişiler olarak yetiştiriyoruz. Code, Kodu Game, Scratch ve Phyton ile anaokulundan lise son sınıfa kadar tüm seviyelerdeki Teknopark dersimizde öğrencilerimize kodlamayı öğretiyoruz.

Kayıt Bilgi Formu
close slider