SOSYAL ETKİNLİKLER

GÖRSEL SANATLAR 

Sevinç Koleji Görsel Sanatlar bölümü olarak temel hedefimiz, öğrencilerimizin hayal gücünü kullanarak, duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri, Dünya’da ve Türkiye’de kabul görmüş sanatçıları ve eserleri tanımaları, değer vermeleri ve sanata karşı duyarlı olmalarıdır. Geleneksel ve çağdaş malzemeler kullanılarak, gerekli teknik bilgi, beceri ve uygulamaya yönelik, iki boyutlu, üç boyutlu çalışmalar, sanat eseri inceleme ve yorumlama çalışmaları okullarımızdaki tam donanımlı resim atölyelerimizde gerçekleştirilir.

Her seviyedeki öğrencimiz için Yetenek Haritası testi uygulandıktan sonra görsel sanatlar alanında yetenekli oldukları keşfedilen öğrencilerimiz; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Yetenek ve İlgi Akademisine, Ortaokul ve Lise kademelerinde Kulüplerde ilgili branşlara yönlendirilir.     

Tüm bu çalışmalar sonrasında ortaya çıkan ürünler, her yıl Aralık ayında gerçekleştirilen İyilik Karnavalında öğrencilerimiz tarafından satışa sunularak, STK’lara bağış yapılır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz, aldıkları ödüllerle Kurumumuzu gururlandırırlar. 

 

 

MÜZİK

Sevinç Koleji Müzik bölümü olarak temel hedefimiz, öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda gelişmeleri, sanatsal yönlerini ortaya koyabilmeleri ve müzik yoluyla öğrenmekten keyif alan bireyler olarak yetişmeleridir.

Temel solfej ve teorik bilgiler, öğrencilerin gelişim düzeyleri dikkate alınarak verilmektedir.    Derslerimiz okullarımızdaki tam donanımlı müzik atölyelerimizde gerçekleştirilir.

Her seviyedeki öğrencimiz için Yetenek Haritası testi uygulandıktan sonra müzik alanında yetenekli oldukları keşfedilen öğrencilerimiz; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Yetenek ve İlgi Akademisine, Ortaokul ve Lise kademelerinde Kulüplerde ilgili branşlara yönlendirilir.     

Öğrencilerimiz, Milli Bayramlarımızda ve yıl sonu gösterilerinde izleyicilerin karşına çıkarak performans gösterirler. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz, aldıkları ödüllerle Kurumumuzu gururlandırırlar.  

 

 

BEDEN EĞİTİMİ 

Sevinç Koleji Beden Eğitimi bölümü olarak temel hedefimiz, evrensel değerler ışığında, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Mili değerlerin anlam ve önemini kavramış, sportif faaliyetlerini Fair-Play anlayışı doğrultusunda sağlamaya çalışan, Beden Eğitimi derslerine istekle katılmayı seçen ve hayat boyu kullanabilecekleri spor becerileri kazanmış öğrenciler yetiştirmektir.  

Her seviyedeki öğrencimiz için Yetenek Haritası testi uygulandıktan sonra ilgili branşta yetenekli oldukları keşfedilen öğrencilerimiz; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Yetenek ve İlgi Akademisine, Ortaokul ve Lise kademelerinde Kulüplerde ilgili branşlara yönlendirilir.     

Öğrencilerimiz okullarımızda yetenek ve ilgilerine göre futbol, basketbol, voleybol, hentbol, yüzme, jimnastik, atletizm, masa tenisi, bale branşlarında eğitim görmektedir.  

Öğrencilerimiz, Milli Bayramlarımızda ve yıl sonu gösterilerinde izleyicilerin karşına çıkarak Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz, aldıkları ödüllerle Kurumumuzu gururlandırırlar.   

 

 

Kayıt Bilgi Formu
close slider