YABANCI DİL

ÇOK DİLLİ EĞİTİM PROGRAMI İLE ÖĞRENCİLERİMİZ İKİ DİL KONUŞUYOR
Her öğrencimizi global dünyanın bir bireyi olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türk ve Yabancı öğretmenlerle verdiğimiz Çok Dilli Eğitim Programımızda amacımız dili günlük hayatın içinde kullandırarak edindirmektir. Çok dilli eğitimde öğrenilen dili günlük hayatın içinde kullandırarak pekiştirmeyi amaçlıyoruz.  Bunun için eğitim ve öğretimin her alanında olduğu gibi, yabancı dil eğitiminde de öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak, farkına varmadan dil edinmelerini sağlıyoruz. Derslerimizde drama, oyun, resim, şarkı, münazara ve teknolojiyi kullanarak doğal öğrenme ortamları hazırlıyoruz. Bireysel Gelişim Eğitim Modelimiz doğrultusunda her öğrencimizin en etkin öğrenme stiline göre, derslerimizi o  doğrultudaki aktivitelerle zenginleştirip planlıyoruz.
İNGİLİZCE EĞİTİM HEDEFLERİMİZ:

İngilizce müfredatımızı Avrupa Dil Çerçevesi Programını (Common European Framework-CEFR) dikkate alarak hazırladık. Öğrencilerimizin İngilizce yabancı dil seviyelerini objektif değerlendirmek ve uluslararası geçerliliği olan sertifikaya sahip olmalarını sağlamak için, haziran ayında Cambridge ESOL sınavları uyguluyoruz. 

Hedeflerimiz;
• Dört dil becerisini eşit derecede kazandırmak,

  •   Okuma 
  •   Yazma 
  •   Dinlediğini anlama
  •   Konuşma

• CAMBRIDGE ESOL sınavlarında başarılı olmak,
• Uluslararası sınavlar, proje ve yarışmalarda başarı elde etmek.

İNGİLİZCE + 2. YABANCI DİL
Tüm öğrencilerimize İngilizcenin yanı sıra ana sınıfından itibaren 2. yabancı dil olarak Fransızca, Almanca ya da İspanyolca dillerinden birini, kendi seçimleri doğrultusunda, etkin biçimde öğretiyoruz. 2. yabancı dil eğitiminde hedefimiz, öğrencilerimize öncelikle dili sevdirmek ve dil öğrenirken farklı kültürleri de tanımalarını sağlamak ve farkındalık yaratmaktır. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve öğrenmeyi zevkli hale getirmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.  

Kayıt Bilgi Formu
close slider